Search

sitemap  Sitemap


Line Up Surf Team

 

The Line Up Surf Team:

 

Current Team Riders

Craig Graham

Tara Ryan-Gorter Shane Herring

Craig Graham (Gold Coast) Tara Ryan (Dee Why) Shane Herring

 

Sam Watson

   Dave Zimmer   Andy Campbell

Sam Watson (Gold Coast) Dave Zimmer (Dee Why) Andy Campbell (Tasmania)


Brett Murray Anthony Mackay   Tim Southall  

Brett Murray (Winston Hills) Anthony MacKay (Dee Why) Tim Southall (Maldives) 

Dale Sutton     Martin Barski     

Dale Sutton (South Australia)        Marti Barski (Maroubra)


Sam Crawley     Shea Hodges      Chris Flaherty

  Sam Crawley (Dee Why) Shea Hodges (Hawaii) Chris Flaherty (South Australia)

 

Shayne Hatfield       Phil Taylor

Shane Hatfield (Narrabeen) Phill Taylor (Narrabeen)

 

Charles Stambolieff (Maldives)

Derek Abuhadba (Maroubra)

Jesse Taylor (Narrabeen)

Kim Gale (Tasmania)

Mandy Ryan (Dee Why)



MICRO- Grommet

Kyan Bowker

Kyan Bowker


 

Previous Team Riders

Marcus Stocker (Curl Curl)

Rusty Moran (Cronulla)

Anthonio Sebe (Brazil)

Jack Rankin (Dee Why)

Toby Martin (Dee Why)

Sean Carrol (Bronte)

Anthony Carrol (Bronte)

  Kim Wooldridge 
  Greg Andorson
  Ed Webber (England)
  Scott Elison (Japan)

Ryan Clark (Bronte)

'Rouster' Adams (Maroubra)

Will Snaith

Micheal Klaunzer

Isaac Buckley (Dee Why)

Brett Kohler (Dee Why)

Justin Kohler

Corey Oliver (Cronulla)

Mick Palmer

John Olsen (Yamba)

Louie Pywell (Bondi)

Duncan Foss (Bronte)

Josh Overgaauw (Tasmania)

Scott Campblell (Marboubra)

Matthew Angelis (Maroubra)

Jason Platts (Maroubra)

Jason Zimmer (Dee Why)

Corey Oliver ( Dubai)




 


 

Photographers


Jeremy Wilmotte 


Alex Miller


Mike Larson


Brad Whittaker (Videography)

 

Kat Hawke

 

Grant Freeman

 

Steve Dickinson

 

Mike Simpson (Videography)

 

Jim Russi

 


 

Current Shapers


Dave Wood (Shaper & Glassing) Vern Jackson 


John Larder (Shaper & Glassing)

 

Wayne Ryan (Shaper)

 

Rex (Hawaii, Shaper, Glassing & Sanding)


Rodrigo Arguello (Shaper, Glassing, Sanding & Spray Designs)

 

Col Ladhams (Shaper)

 

Previous Shapers

 

Bert Burger (Wooden Boards/Balsa)

 

Vern Jackson (Shaping)

 

Ralf Riddle

 

David Howell

 

Brandon McDonald

 

Cain Aldridge

 

Karl Scharper

 


 



HomeHome